
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Type | Voltage Level |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Open Drain |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 5.8 ns |
| Quiescent Current | 45 µA |
| Propagation Delay | 280 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Translator |
| Number of Inputs | 4 |
| Data Rate | 50 Mbps |
| Number of Outputs | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 4 |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.6 V |
Stock: 14215
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.42832 | $4.28320 |
| 25 | $0.38643 | $9.66075 |
| 50 | $0.36215 | $18.10750 |
| 100 | $0.33940 | $33.94000 |
| 300 | $0.31823 | $95.46900 |
| 500 | $0.29837 | $149.18500 |
| 1000 | $0.26674 | $266.74000 |
